مجموعه ورزشی سرپوشیده آزادگان به عنوان بزرگترین و مجهز‌ترین مجموعه ورزشی سرپوشیده دانشگاهی در استان سمنان مشتمل بر یک سالن اصلی و 6 سالن فرعی است که قابلیت برگزاری کلیه رشته‌های ورزشی سالنی را دارا می‌باشد.

این مجموعه در سال 1394 و با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به طور رسمی افتتاح و در مراسم افتتاحیه میزبان مهمترین رویداد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه در رشته بسکتبال بود. جاییکه سی تیم ورزشی در قالب سه دسته با یکدیگر به رقابتی جذاب و تماشایی پرداختند.

مجموعه ورزشی آزادگان دارای مساحت 6500 متر به تفکیک شامل سالن اصلی به مساحت کلی 1730 متر مربع، سالن کشتی به مساحت 340 متر مربع، سالن تنیس روی میز به مساحت 260 متر مربع، سالن بدمینتون به مساحت 340 متر مربع، سالن بدنسازیبه مساحت 290 متر مربع، سالن رزمی (تیراندازی) به مساحت 570 متر مربع و سالن شطرنج به مساحت 275 متر مربع می‌باشد.

سالن ها با کاربری برگزاری مسابقات مختلف دانشگاهی و باشگاهی، تمرینات تیم‌های دانشجویی و کارمندی و اوقات فراغت می‌باشد. کلیه سالن ها مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی هواساز می باشند و امکانات صوتی در هر سالن به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.

سالن چند منظوره:

سالن اصلی مجموعه ورزشی آزادگان علاوه بر زمین رسمی مسابقات که قابلیت برگزاری مسابقات رشته‌های فوتسال، والیبال، بسکتبال و هندبال، دارای سکوی تماشاگران

با ظرفیت 600 صندلی و قابلیت تاشو و متحرک، 2 رختکن، سرویس بهداشتی مجزا و اتاق مخصوص مربیان می باشد.

وجود یک دیواره زیبای سنگ‌نوردی در ضلع جنوبی سالن، امکان برگزاری مسابقات این رشته را نیز فراهم کرده است که در نوع خود منحصر به فرد و قابل توجه می‌باشد.

کفپوش این سالن از جنس پارکت چوبی ارتجاعی 18 میلی متر طرح سلامت می باشد که باعث کاهش

آسیب دیدگی برای ورزشکاران می باشد.

بدون شک مجهز‌ترین و بهترین سالن‌های موجود در میان سالن‌های ورزشی مجموعه ورزشی آزادگان سالن بدنسازی و پاورلیفتینگ آن به حساب می‌آید. شاید به جرات بتوان گفت به لحاظ تنوع وسایل و تجهیزات و همچنین تعداد بتوان سالن بدنسازی این مجموعه را جزو منحصر به فرد ترین سالن‌های بدنسازی استان دانست. بدون شک این سالن در میان سالن‌های بدنسازی دانشگاه‌های کشور سرآمد و بهترین است.

سالن بدنسازی مجموعه ورزشی آزادگان مجهز به مجموعه کاملی از دستگاههای بدنسازی برای تقویت کلیه عضلات ، 3 عدد تریدمیل و دوچرخه ثابت، 2 عدد اسکی مقاومت برقی می باشد. که در مجموع … دستگاه را در خود جای داده است. وجود تخته وزنه‌برداری از دیگر ویژگی‌های این سالن محسوب می‌شود.  این مجموعه همچنین دارای یک سونای خشک به مساحت 30 متر مربع می باشد. اتاق مربی، رختکن و سرویس های بهداشتی مجزا نیز در این سالن وجود دارد.

از سالن بدنسازی جهت بازتوانی و توانبخشی ورزشکاران آسیب دیده و تقویت اختصاصی عضلات استفاده می‌شود.

بازدید: 184